Zabiegi nawilżające

Codzienny stres, duża ilość pracy, zanieczyszczenie powietrza, zmęczenie i pośpiech potrafią niekorzystanie odbijać się na stanie naszej skóry. Z pomocą przychodzi salon kosmetyczny, który warto odwiedzić w momencie, kiedy czujemy, że nasza cera potrzebuje specjalistycznych zabiegów kosmetycznych regenerujących, nawilżających lub odżywiających.

Zabiegi nawilżające
Odpowiednio nawilżona skóra twarzy i ciała pozwala na odjęcie co najmniej kilku lat, zapewnia też dobre samopoczucie, odpowiedni koloryt i napięcie. Niestety często sami doprowadzamy ją do katastrofalnego stanu, nadmiernie się opalając, przyjmując zbyt mało płynów, paląc za dużo papierosów czy nie oczyszczając skóry we właściwy sposób. Sucha skóra natychmiast zaczyna być widoczna: jej komórki zaczynają się złuszczać, a zmarszczki mimiczne stają się bardziej wyraźne. I choć spora część osób narzeka raczej na nadmierne przetłuszczanie się skóry lub posiadanie skóry mieszanej, warto pamiętać, że zabiegi nawilżające dotyczą każdego typu cery. Dostarczenie jej odpowiedniej dawki nawilżenia pomoże wręcz z problemami łojotokowymi.

Choć większość osób stara się stosować kremy nawilżające, jednak samo ich działanie czasem nie wystarczy w skrajnych przypadkach wysuszenia. Warto też skonsultować przy okazji zabiegu w salonie kosmetycznym rodzaj stosowanego kremu, może bowiem okazać się, że powszechnie reklamowany i drogi specyfik wcale nie jest odpowiedni dla naszego rodzaju skóry.

Wśród zabiegów specjalistycznych dobrze wpływających na stan skóry i opóźniających procesy starzenia znajdują się m.in.:
zabiegi intensywnie nawilżające – przywracające skórze miękkość i delikatność, i intensywnie odżywiające górne warstwy naskórka,
zabiegi sonoferezy – polegające na zastosowaniu ultradźwięków, przenoszących pod skórę intensywnie nawilżających substancji,
zabiegi dla skóry atopowej – przeznaczone dla osób cierpiących coraz powszechniej na tego typu problemy, związane m.in. z alergiami czy astmą – poprawiają odporność komórek skóry i zmniejszają niekomfortowe napięcie występujące przy tych schorzeniach,
zabiegi z użyciem naturalnych składników – wykorzystujące m.in. olej z jojoby i makademii dla nawilżenia skóry suchej i zwiotczałej.

Salony kosmetyczne mieszczące się w Białymstoku [tutaj: swiaturody.com/bialystok,kosmetyczka,9.html] oferują kompleksową pomoc i szeroki wachlarz zabiegów, pozwalających na nawilżenie i odżywienie skóry. Warto skorzystać z ich oferty zwłaszcza przy okazji sezonu wiosennego – po zimie nasza skóra wyjątkowo często potrzebuje dodatkowej pomocy w odzyskaniu właściwej kondycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *