Trzymaj rękę na pulsie, czyli dłonie pod kontrolą

Estetycznie wyglądające dłonie to w dzisiejszych czasach podstawa. Wiele kobiet przywiązuje dużą wagę do pielęgnacji dłoni. Robić to samodzielnie, czy może lepiej udać się do salonu kosmetycznego? Obydwie opcje mają wiele zalet. Przeczytaj artykuł i zdecyduj, jakie chcesz mieć paznokcie!

Dla bezproblemowych

Jeśli należysz do tych szczęśliwych posiadaczek długich, eleganckich, twardych paznokci o naturalnie ładnym kształcie i głębokim osadzeniu macierzy – elegancko wyglądający manicure możesz wykonać sama. W tym sezonie popularne będą delikatne metaliczne (złote i srebrne) zdobienia w postaci pasków na naturalnej, różowej płytce, pociągniętej jedynie bezbarwnym lakierem. Jeśli jednak zależy ci na trwałości wykonanego manicure, lub po prostu wolisz oddać się w ręce profesjonalistki, śmiało sprawdź: kosmetyczka z Krakowa (swiaturody) czeka.

Nie ten kształt, nie ta długość

Wszystkim nieusatysfakcjonowanym własnymi paznokciami przypadną do gustu mnogie zabiegi, które oferuje niejeden salon kosmetyczny. Triumfy popularności święci ostatnimi czasy manicure biologiczny, bez użycia metalowych cążków i pilników (szczególnie polecany osobom o delikatnej płytce, z niezbyt mocno narastającymi skórkami oraz dla Panów), manicure japoński, wzmacniający naturalną płytkę i dający jej niezwykły blask oraz naturalny kolor i najnowszy hit: manicure tytanowy. Ten ostatni jest trwalszy niż hybrydy, a jego wykonanie zajmuje także mniej czasu i nie wymaga użycia potencjalnie szkodliwej lampy UV. Cena manicure tytanowego to około kilkadziesiąt do powyżej stu złotych.

Dodatkowo…

Przed lub po zabiegu warto także umówić się na wykonanie zabiegu parafinowego lub kąpieli odżywczej dla dłoni a także stóp (nie warto zostawiać dbania o nie do pierwszych upalnych dni lata). Bardzo często wystarczy jeden zabieg w salonie kosmetycznym by docenić konieczność i zarazem przyjemność dbania o wrażliwą skórę rąk i stóp. Jeśli zimą nie stosowałaś regularnie kremów do rąk, to wiosną prawdopodobnie także będzie ci trudno o systematyczne kremowanie – postaraj się jednak mieć jeśli nie w torebce to chociaż przy łóżku i w kuchni szybko wchłaniający się krem o miłym zapachu. Postaraj się nakładać krem przynajmniej raz dziennie, przed położeniem się spać. Każda pora roku jest dobra, by zadbać o siebie odrobinę bardziej!

2 thoughts on “Trzymaj rękę na pulsie, czyli dłonie pod kontrolą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *