Na czym polega botoks i gdzie najlepiej skorzystać z zabiegu?

Botoks – chyba nie ma bardziej ośmieszanego i kontrowersyjnego zabiegu kosmetycznego. Nie można jednak zaprzeczyć temu, że jest to jeden spośród najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Przynosi szybkie efekty, wypełnia doskonale zmarszczki mimiczne. Botoks zwany inaczej toksyną botulinową (https://pl.wikipedia.org/wiki/Jad_kie%C5%82basiany) produkowany jest tak naprawdę przez bakterie. Dla wielu to będzie z pewnością szok, ale czy nikt z was nie zastanowił się dlaczego botoks nazywany jest również jadem kiełbasianym? Bakterie te występują bowiem na mięsie, które ulega psuciu. Z tej metody wygładzania zmarszczek na całym świecie korzysta się od końca lat 80-tych ubiegłego wieku. W Polsce pierwsze gabinety i kliniki kosmetyczne oferujące ten zabieg zaczęły powstawać dopiero pod koniec lat 90-tych.

Gdzie korzystać z usług botoksu?

Obecnie niemal w każdym mieście Polski znajdziemy salon kosmetyczny oferujący wygładzanie zmarszczek przy pomocy jadu kiełbasianego. Im większe miasto, tym bardziej zróżnicowana oferta. Nie inaczej jest w Katowicach (➤https://swiaturody.com/katowice,kosmetyczka,9.html). Znajdziemy tam wiele gabinetów urody, gdzie można skorzystać z wielu zabiegów. Dokonując wyboru danej kliniki czy gabinetu kosmetycznego, warto najpierw zapoznać się z opiniami innych użytkowników. Najlepiej o salon kosmetyczny godny polecenia, gdzie świadczone są tego rodzaju zabiegi pytać wśród znajomych. Niestety, nawet najlepsza kosmetyczka nie ma uprawnień do tego, by wstrzykiwać jad kiełbasiany. Zaaplikować botoks może tylko i wyłącznie osoba z odpowiednim przygotowaniem medycznym.

Zastosowanie botoksu

Za pomocą jadu kiełbasianego można zlikwidować niemal każdą zmarszczkę, głównie te mimiczne jak kurze łapki, zmarszczki między brwiami czy zmarszczki na szyi. Zabiegi wstrzykiwania botoksu należy jednak co jakiś czas powtarzać. Efekty zabiegu utrzymują się najdłużej przez 6 miesięcy. Istnieją też pewne ograniczenia. Zabiegowi nie mogą się poddawać kobiety będące w ciąży bądź borykające się z groźnymi chorobami.

Jak wygląda zabieg wstrzykiwania botoksu?

Zabieg jest niemal bezbolesny. Jad kiełbasiany wprowadza się przy pomocy igły. Pacjent ma takie odczucia jakby go ugryzł komar. Bardzo ważne jest to, by korzystać z usług doświadczonego lekarza. Będzie on z całą pewnością wiedział najlepiej jaką ilość botoksu należy wstrzyknąć w dane miejsce. Zbyt duża ilość botoksu w jednym miejscu również nie jest wskazana. Jeśli zaś chodzi o koszty, to najmniej zapłacimy za wypełnienie zmarszczek palaczy nad górną wargą. To koszt około 400 złotych. W Katowicach możemy również szukać promocyjnych ofert. Najwięcej zapłacić można za wypełnienie zmarszczek na szyi bo nawet 1000 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *