Sri Lanka – bogactwo przyrody na maleńkiej wyspie!

Choćbyśmy nawet chcieli, nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich godnych uwagi atrakcji, które oferuje Sri Lanka. Zapiera dech bogactwo tutejszej przyrody, jej malowniczość i niespotykane piękno, możliwość zorganizowania wielu wycieczek.

Szerokie, długie i piaszczyste plaże z palmami kokosowymi, wspaniałe turkusowe morze z rafami koralowymi, lokalne knajpki z tradycyjną kuchnią, wspaniałe parki i ogrody oraz możliwość błogiego relaksu to to, co przyciąga tutaj turystów. Można tu doskonale odpocząć i zobaczyć na własne oczy żyjące w naturalnych warunkach delfiny czy też wieloryby. Sri Lanka wielu z nas jawi się niczym skrawek raju na ziemi! Masz ochotę na wycieczkę na Sri Lankę? Przyjrzyj się uważnie ofercie podróży na Sri Lankę z biurem Ex Oriente Lux, szczegóły na stronie: https://exorientelux.pl/sri-lanka/.

Zachwyca już swoim kształtem przypominającym… łzę. Tymczasem jej nazwa po przetłumaczeniu to „olśniewający kraj”, z czym trudno się nie zgodzić. Wystarczy wybrać się na wakacje do Sri Lanki, aby wiedzieć, ze to stuprocentowa prawda. Warto jak najwięcej czasu spędzać na wycieczkach, chłonąc tę niezwykłą atmosferę.

Mimo że przyroda jest jedną z największych atrakcji wyspy, są też inne. Są tu również interesujące pałace, ruiny i miejsca wpisane na listę UNESCO, a także sierociniec dla słoni. Anuradhapura zaś słynie z monasterów i drzewa Bodhi. Z kolei Polonnaruwa, dawna stolica, popularna jest z powodu ruin pałaców królewskich, świątyń i posągów Buddy, a z kolei Kandy z jednej z najważniejszych relikwii, skarbu i symbolu Sri Lanki, czyli z zęba Buddy.

(KKw, fot.Kawa/pixabay)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *