Kambodża – wybierz się w fascynującą podróż!

Kambodża jest jednym z najczęściej wybieranych azjatyckich krajów na wakacje. Ten niezwykle malowniczy i piękny kraj fascynuje bogatą kulturą. Ślady burzliwej historii są w nim jednak również dostrzegalne…

Zdecydowanie warto wybrać się na wakacje do Kambodży – do kraju zachwycającego pięknymi krajobrazami, egzotyczną przyrodą i monumentalną architekturą, głównie świątyniami. Mieszkańcy są bardzo gościnni i przyjaźnie nastawieni do turystów, kuchnia pełna różnorodnych smaków, a wybór wycieczek ogromny.

Kambodża to kraj biedny, co można bez trudu dostrzec. Wojny domowe i panowanie Czerwonych Khmerów pozostawiły tu trudne do zatarcia ślady. Nie zmienia to jednak faktu, że do Kambodży warto się wybrać. Z pewnością każdy z nas zachwyci się egzotyką, kulturą i tradycją, przyrodą na czele z lasem tropikalnym, ale także zabytkami.

Symbolem i wizytówką Kambodży jest monumentalna kamienna świątynia Angkor, która dawniej pełniła funkcję stolicy Imperium Khmerów. W istocie jest to kompleks świątynny i zajmuje aż 400 km2! Wystarczy dodać, że wpisano go na listę UNESCO. Najsłynniejszą budowlą jest zaś Angkor Wat. Wrażenie robi jednak cały kompleks!

Trudno zobaczyć wszystko raptem w kilka lub kilkanaście dni. Kambodża nie jest co prawda duża, ale oferuje sporo. Można wybrać się do stolicy, Phnom Penh, ale i na liczne wycieczki objazdowe. Ważne jednak, kiedy zaplanujecie wyjazd – otóż z powodu monsunów najlepszą porą jest okres od grudnia do lutego.

(KKw, fot.sasint/pixabay)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *