Bhutan – wyjątkowe miejsce

Bhutan leży w Azji Południowej między Indiami i Tybetem i wprost zachwyca – z wielu powodów. Trzeba przyznać, że przyciąga turystów i podróżników jak magnes, a ci bardzo chętnie decydują się na różne wycieczki.

Bhutan często określa się jako magiczny i tajemniczy, zapewne dlatego że długo pozostawał wręcz nieznany. Trzeba wiedzieć, że ta jego izolacja od świata była zamierzona. Dobra cywilizacji zachodniej, np. Internet czy telefony, pojawiły się tutaj całkiem niedawno. Jest tego dobra strona – otóż kultura i zwyczaje pozostają niezmienione. Można poczuć się tutaj tak, jakbyśmy cofnęli się w czasie!

Podróżowanie po Bhutanie to wycieczki po łonie dziewiczej przyrody i podziwianie fauny oraz flory. Jest malowniczo, zielono i pięknie. Koniecznie należy wybrać się do parków narodowych, rezerwatów przyrody, ale i na trekking! Aktywne spędzanie czasu podczas urlopu to najlepszy pomysł na Bhutan. Po drodze znajduje się zaś wiele punktów widokowych, z których można zrobić przepiękne fotografie – nie gorsze niż te z okładek różnych magazynów podróżniczych.

Nie brakuje też innych atrakcji, na przykład zabytków. Polecamy także Muzeum Folkloru i Muzeum Tkaniny czy również Lhakhang – to jedno z najstarszych i najważniejszych tutejszych miejsc kultu. Po drodze zaś warto obserwować życie Bhutańczyków i czerpać z ich spokoju.

(KKW / Fot. Pixabay/cc0)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *