Namibia – na dobry początek z Afryką

Jeśli marzysz o pierwszej podróży na Czarny Ląd, odpowiednia będzie m.in. Namibia. Jest tu pięknie i malowniczo, ale także bezpiecznie. Odkryj uroki afrykańskiego kontynentu!

Otóż Namibia słynie przede wszystkim jako przyjacielska i bezpieczna – można po niej podróżować bez obaw nawet z małymi dziećmi. Jest tajemnicza i niezwykle malownicza, więc zachwyca każdego podróżnika. Nic dziwnego, że ma opinię jednego z najlepszych miejsc w Afryce dla początkujących.

Jej symbolem i największą atrakcją jest oczywiście najstarsza pustynia na świecie, czyli Namib o powierzchni aż 80900 km². Wyobraźcie sobie, że Namib istnieje już ponad 55 milionów lat! A jasne wydmy widnieją nawet na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Nie brakuje tu jednak innych atrakcji – jak dzika przyroda czy liczne pozostałości po Buszmenach, jej pierwszych mieszkańcach. Piaszczyste wybrzeże zapiera dech, a rdzenni mieszkańcy chętnie opowiadają o codzienności i miłości do swoich ziem i tradycji. Namibia to również kraj pełen kontrastów – tu wydmy, tam fauna i flora, np. słonie, ludy Himba i Herero, Park Narodowy Chobe… Czas można spędzić naprawdę aktywnie na wiele sposobów!

Wśród zwierząt, jakie można tu ujrzeć, są m.in. słonie, żyrafy, oryksy i foki – trzeba wybrać się na wyprawę samochodem terenowym i spać na campingu, aby mieć największe szanse ujrzeć afrykańskie zwierzęta w pełnej krasie. A jeszcze większe wrażenie zrobią na Was mieszkańcy, dlatego też polecamy wizytę w wiosce wybranego plemienia.

(KKW / fot. Pixabay/cc0)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *