Jakie atrakcje kryje w sobie Etiopia?

Dalekie podróże kuszą turystów! Często wybieranym kierunkiem jest między innymi Etiopia. To jedno z najpopularniejszych miejsc w Afryce – może konkurować z Kenią, Tanzanią oraz Namibią. Co warto zobaczyć w Etiopii? Podpowiadamy poniżej, zachęcamy zatem do lektury.

Podróże na Czarny Ląd cieszą się dużą popularnością. Warto wybrać się do jednego z krajów afrykańskich, aby poczuć smak przygody, ujrzeć inną przyrodę, poczuć niezwykłość tego kontynentu, doświadczyć przygody i poznać niezwykłych mieszkańców. Afryka jest jednak tak różnorodna, że nie należy ograniczać się do jednej wyprawy. Na początek polecamy jeden z popularnych kierunków, czyli Kenię, RPA, Zambię albo wyspy – Madagaskar oraz Zanzibar – ale także słynną Etiopię znajdującą się w Afryce Zachodniej.

Aby poznać tajemniczą Etiopię, warto wybrać wycieczkę do Etiopii obfitującą w miejsca i atrakcje. Wyruszcie np. do Addis Abeby, Axum czy Parku Narodowego Semien. To kraj czarnego chrześcijaństwa, słynne stanowiska archeologiczne i malownicze krajobrazy. Nie brakuje tu jednak również miejsc widniejących na liście UNESCO, jak np. skalne kościoły Lalibeli.

Zwiedzanie to jedna z atrakcji, ale w Etiopii można doświadczyć znacznie więcej. Warto wybrać się także w rejs po jeziorze oraz do wodospadu nad Nilem Błękitnym. Można też udać się na pokaz tańca czy kolację pełną lokalnych specjałów, a także z wizytą u lokalnych plemion, np. Amhara czy też Oromo.

(KKw, fot.wdkunze/pixabay)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *